لوگو شرکت پردیس نگین سمنان

درباره شرکت فناور پردیس نگین (سهامی خاص)

ابراهیم نجفی کانی
دکتر ابراهیم نجفی کانی، مدیرعامل شرکت

تاریخچه فعالیت

مدیرعامل شرکت فناور پردیس نگین سمنان، دکتر ابراهیم نجفی کانی، عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی شیمی، نفت  و گاز دانشگاه سمنان میباشند که در سال 1389 در مرکز رشد پذیرش شدند و فعالیت خود را با ایده محوري «افزودنی های پیشرفته گچ، گچ آلفا و صنعتی» در مقطع پیش رشد آغاز نمودند. در حدود یکسال پس از فعالیت این تیم فناور  دانشگاهی در مرکز رشد، شرکت فناور پردیس نگین سمنان در سال 1390 به ثبت رسید و فعالیت خود را به طور رسمی آغاز نمود. هم اکنون این شرکت در پارک علم و فناوری شهر سمنان قرار دارد.

توسعه فعالیت های علمی و فناورانه

این شرکت با بهره‌ مندی از توان علمی و تخصص تیم کاری جوان و پویای شرکت و همچنین با بهره مندی از منابع ارزشمند معدنی موجود در استان سمنان و تحقیق و توسعه بر آنها موفقیت‌های بسیاری را در ده سال فعالیت شرکت کسب نموده است که به برخی از آنها اشاره می‌کنیم.

– ثبت 7 اختراع 

– کسب عنوان «عضو هیات علمی فناور برتر»

– ثبت علامت تجاری

تنوع و کاربرد محصولات

این شرکت باتکیه‌بر متخصصین و پژوهشگران حوزه گچ و سیمان و واحد تحقیق و توسعه مجهز و پیشرفته، دارای 32 محصول متنوع در سه دسته‌بندی «افزودنی‌های گچ»، «افزودنی‌های سیمان» و «محصولات خاص سیمانی و گچی» می‌باشد.

کاربرد محصولات، در صنعت ساختمان، تولید ملات‌های خشک و آماده گچی و سیمانی، صنعت قالب‌گیری آلیاژی فلزات رنگی، صنعت قالب‌گیری طلا و جواهر، صنعت قالب‌گیری دندانپزشکی و دندانسازی، انواع ملات‌های خشک آماده، می‌باشد.

توسعه علوم و فناوری های صنعت گچ و سیمان
استفاده از ظرفیت منطقه

حمایت ویژه از ظرفيت های منطقه ای

پارك علم و فناوري دانشگاه سمنان به عنوان طلایه دار و پیشرو در حوزه فناوري در سمنان، با تکیه بر ظرفیت های داخلی خود و همچنین بهره مندي از خدمات و امکانات دانشگاه مادر استان سمنان، بسترهاي بسیار مناسبی را برای حمایت از واحدهاي فناور ایجاد کرده است  واحدهاي فناور ایجاد کرده است

درباره پردیس نگین

شرکت پردیس نگین در سال 1390 به شماره ثبت 6368 و به صورت سهامی خاص به ثبت رسیده و فعالیت خود را آغاز نموده است.

فعالیت اصلی ما انجام امور تخصصی صنایع گچ ، سیمان و مواد معدنی است. در این راستا با بهره‌گیری از محققین برجسته توان خود را بر تولید دانش تخصصی و بومی متمرکز کرده ایم.

ما افتخار می‌کنیم در طول این سال‌ها با مشاوره به کارخانجات و واحدهای تولیدی گچ ، سیمان و مواد معدنی به آن‌ها در راستای بهینه سازی و تولید محصولات نوین یاری داده ایم.

مجموعه پردیس نگین با تکیه بر متخصصین و پژوهشگران حوزه گچ و سیمان و واحد تحقیق و توسعه مجهز و پیشرفته، در زمینه تولید «مواد پیشرفته افزودنی گچ» دارای مدرک «شرکت دانش بنیان» می باشد.

 • مواد پیشرفته افزودنی گچ
 • گچ های خاص و نوترکیب،
 • گچ های قالبگیری برای مصارف صنعتی، پزشکی و دندانپزشکی بر پایه آلفا
 • مشاوره و ارائه دانش فنی در زمینه تولید محصولات متنوع بر پایه گچ
 • انرژی و محیط زیست
 • تولید و تامین انواع مواد معدنی دانه بندی شده (نظیر کربنات کلسیم، سیلیس، تالک، بنتونیت، باریت، و …)
 • فرآوری مواد معدنی با هدف تولید محصولات با ارزش افزوده بالا
 • ارائه دانش فنی و فرایند تولید برای واحدهای صنعتی فرآوری مواد معدنی
 • مواد پیشرفته افزودنی سیمان و بتن
 • سیمان های خاص و جدید
 • ممیزی و بهینه سازی انرژی در فرایند تولید سیمان