بلوک گچی (دیوارک) + دانلود مقاله

بلوک گچی

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

بلوک گچی
بلوک گچی

بلوک گچی در کارخانه از مخلوط آب و گچ که اندازه دانه های گچ آن نسبت به گچ معمولی ساختمانی ریزتر است، تولید می شود. دربلوك گچي ممكن است از الياف، پركننده ها، سنگدانه ها يا ساير افزودني هاي غيرزيان آور استفاده شود. در بلوك سبك گچي ممكن است از الياف، پركننده ها، سنگدانه های سبك يا سبك دانه ها و مواد پليمري محلول در آب و آب استفاده شود.

اين نوع بلوك ها را مي توان با استفاده از مواد رنگي مطابق با الزامات اين استاندارد، رنگي توليد كرد. بلوکهای گچی به شکل مكعب مستطيل و دارای سطح کاملا صاف و موازی همدیگر هستند که دارای فاق و زبانه بوده و به راحتی این بلوک ها در حین کارگذاری در هم قرار میگیرند. ملات بین آنها چسب مخصوصی است که از مخلوط گچ می باشد و پس از مصرف کاملا همرنگ سایر قسمت های تخته های گچ می شود.

برای اینکه اختلاف نوع تولید و کاربرد انواع بلوک گچی را از همدیگر تمیز بدهند آنها را با رنگهای مختلف تولید می نمایند.

بلوک گچی را برای دیوارهای توپر و برخلاف صفحات گچی استفاده می کنند و بیشتر برای جداسازی داخل ساختمانها و دیوارهای غیرباربر میباشد. این دیواره ها جهت جدا سازی فاصله بین دو فضا در ساختمان بکار می روند .

كاربرد عمده بلوك هاي گچي در ساخت تيغه هاي غيرباربر يا پوشش مستقل ديوار و محافظت ستون ها، چاه آسانسور، چاه مربوط به تأسيسات و غيره در برابر آتش است.

مزایای بلوک های گچی

از محاسن بلوک های گچی وزن کم ، خواص آکوستیکی ، ایجاد سطح صاف و سرعت نصب است . دیوار گچی را بدلیل داشتن فاق و زبانه خیلی براحتی و سریع میتوان کار گذارد و پس از اینکه درزهای آنرا توسط گچ مخصوص درزگیری پر و صاف نمودند دیگر احتیاجی به گچکاری مجدد نداشته و میتوان بر روی آن رنگکاری و یا با کاغذ دیواری پوشش داد.

کاربرد این بلوک ها بسیار افتصادی و فضای بیشتری در ساختمان بدست می آورد. علاوه برآن این بلوک ها پایدار در برابر آتش و از نقطه نظر عایق صدا بسیار مناسب است. سبک سازی ،ضد زلزله بودن،دوام و پايداری و عدم نياز به نگهدارنده،مقاومت در برابر حرارت و صوت ،همگی از مشخصات عملکردی يک ديوار می باشد. با استفاده از این ديواره ها مي توانيم 35 تا 50 درصد در هزينه هاي كارگري و هزينه مصالح ساختماني صرفه جوئي نمائيم.

پنل های پيش ساخته گچی به علت دارا بودن اين  مزايا و کاربرد آسان و سريع سالهاست در بسياری از کشورهای دنيا بخصوص کشورهای اروپايی ،به عنوان يکی از مصالح ساختمانی اصلی و مطلوب مطرح می باشد.

فیلم فرآیند تولید صفحات روکش دار گچی (کناف)

دانلود مقاله پیرامون تولید بلوک گچی

با دوستان به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

مطالب دیگر وبلاگ که باید حتما مطالعه کنید...

گچ مو
کاربردهای گچ

گچ در لوازم آرایشی ( گچ رنگ مو )

استفاده از گچ در صنعت لوازم آرایشی یکی از جدیدترین کاربردهای گچ می باشد که توضیح مختصری راجع به آن داده و شما را با

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.