گچ دندانپزشکی

گچ مورد استفاده در دندان پزشکی از نوع نیمه هیدرات (CaSO45/0. H2O) می باشد که تحت حرارت مقداري از آب كريستاليزه خود را ازدست داده است. این محصولات در واكنش با آب مجدداً گچ معدني را ايجاد مي كنند و سخت می شوند. قدرت سخت شدن کلسیم سولفات دی هیدرات مستقیما با دانسیته آن متناسب است که میزان دانسیته بستگی به نسبت آب به پودر و میزان خلل و فرج دارد.

در واقع به زبان ساده تر پایه ساخت گچ دندانپزشکی ، گچ آلفا است. که باتغییراتی جزئی در شکل و خواص برای مصارف پزشکی بخصوص صنعت دندانپزشکی آماده شده است.

برخی از ویژه گی های گچ دندانسازی :

ویژه ترین خاصیت گچ دندانسازی مقاومت اولیه و نهایی بسیار بالای آن است. از دیگر ویژگی های این محصول می توان به شکل پذیری فوق العاده ، تولید در رنگ بندی های متفاوت ، دقت بالا و نداشتن تغییر حجم آن اشاره کرد.

کاربرد گچ دندان :

گچ دندانپزشکی نوع آلفا با دارا بودن خواص فیزیکی و مکانیکی مناسب در مواردی از قبیل تولید قالب و مدل دندان ، تولید آرتیگل تورومفصل کرون دندان ، قالب گیری قالب های آلژینات و تولید سیلندرهای مورد استفاده در پروتزهای ثابت و روکش دندان می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

شرکت دانش بنیان پردیس نگین با بررسی انواع نمونه های داخلی و خارجی موجود در بازار ایران و انجام آزمایشهای متعدد،نهایتا به ترکیبی مناسب ، استاندارد ، قابل رقابت و ارزانتر از نمونه های مشابه خارجی دست یافت.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “گچ دندانپزشکی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست