افزودنی ضد آب کننده گچ

گچ ضد آب

افزودنی ضد آب کننده گچ

افزودنی ضد آب کننده گچ پردیس یک آمیزه پودری است که به منظور رفع نقص های اساسی گچ (یکی قابلیت حل شده گچ در آب و دیگری از دست دادن خواص مکانیکی بواسطه قرارگیری در معرض محیط مرطوب) طراحی شده و به کار برده می شود. افزودنی ضد آب کننده گچ پردیس به گچ این قابلیت را می­دهد که در محیط های مرطوب در فضای داخلی ساختمان (نظیر حمام، توالت و …) و نیز در نماهای بیرونی ساختمان نیز استفاده شود. این افزودنی با کنترل قابلیت نفوذ پذیری آب در ماتریس گچی باعث بهبود عملکرد قطعه و یا اندود گچی در برابر رطوبت می­شود. مکانیزم عملکرد این افزودنی براساس ایجاد یک لایه نفوذ ناپذیر در برابر آب در اطراف دانه­ های گچ هیدراته بوده به گونه­ ای که با کمک عوامل ایجاد سختی سطحی بتوان محصول نهایی را مقاوم در برابر رطوبت و با سختی سطحی ارتقاء یافته و مقاومت مکانیکی قابل قبول تولید نمود.

از نکات بسیار جالب در عملکرد این افزودنی، روانی مناسب و ایجاد زمان های گیرش اولیه و نهایی مطابق با استاندارد ملی ایران در مورد گچ ساختمانی به شماره استاندارد ۱۲۰۱۵ (گیرش اولیه حدود ۱۰ دقیقه و گیرش نهایی حدود ۲۲ دقیقه) است و می­توان از محصول بدست آمده از این افزودنی با رفتاری مشابه با گچ ساختمانی نیز بهره جست. با مصرف این افزودنی در محدوده پیشنهادی مصرف می توان جذب آب ۲ ساعته (تست غوطه­ وری در آب به مدت ۲ ساعت) را معادل با ۵-۱۰ درصد (زیر ۱۰% و بسته به خواص گچ پایه مصرفی) و تست قطره بیش از ۲۰ دقیقه (زمان نفوذ نیم سی سی از قطره آب در قطعه گچی خشک شده) را دریافت نمود. البته شایان ذکر است که جذب آب ۲ ساعته در گچ ساختمانی معمولی بیش از ۲۰% و تست قطره آن کمتر از یک دقیقه می­باشد.

این افزودنی می­تواند در تولید اندودهای گچی مقاوم در برابر رطوبت، تولید بلوک­های گچی با جذب آب کنترل شده و بلوک­های سلولی گچی مقاوم در برابر رطوبت و نیز انواع پنل­های گچی مقاوم در برابر رطوبت مورد استفاده قرار گیرد.

روش استفاده: افزودنی ضد آب کننده گچ می­بایست به صورت خشک با گچ (با دانه بندی گچ معمولی و یا گچ میکرونیزه) مخلوط و هموژن گردد. انتخاب نسبت آب به گچ درمحدوده ۴۵-۵۰% می تواند برای ساخت نمونه بسیار مناسب باشد.

میزان مصرف پیشنهادی: میزان مصرف افزودنی ضد آب کننده گچ به میزان ۰٫۹ تا ۱٫۵ % درصد معادل ۹ تا ۱۵ کیلو در هر تن می باشد.

رنگ: سفید- سفید شیری

دانه بندی: مش ۱۰۰

بسته بندی: کیسه های پلی پروپیلن دولایه ۲۵ کیلوگرمی

شرایط انبار داری:

  • زمان مصرف ۶ ماه از تاریخ تولید توصیه می گردد.

کیسه ها باید در محل خشک روی پالت ها و دور از نور خورشید و رطوبت نگهداری شوند.

فهرست